Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 1)

Opis zadań: Stosy pogrzebowe, Przejścia nie ma, Hieny cmentarne, Fałszywe papiery

Po dotarciu do Velen będziesz mógł rozpocząć wykonywanie zadań dodatkowych, których w okolicy jest sporo. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre z nich wymagają wysoko rozwiniętej postaci i skończą się prawdopodobnie śmiercią Geralta, jeśli weźmiesz się za ich wykonywanie zbyt wcześnie.

Zadanie poboczne: Stosy pogrzebowe

Misję możesz rozpocząć po rozmowie z Kapłanem Wiecznego Ognia (Mapa #1), który modli się przy ołtarzu w pobliżu drogi. Po krótkim dialogu dowiesz się, że twoim celem będzie podpalenie trzech stosów z ciałami znajdującymi się w okolicy. Nie ma znaczenia w jakiej kolejności do nich dotrzesz.

mz013

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Najbliższe ciała znajdują się na zachodzie (#2). Udaj się na miejsce i rozpraw się ze zgnilakiem. Pod koniec walki odskocz od przeciwnika, ponieważ eksploduje. Kiedy skończysz podejdź do ciał i polej je łatwopalną cieczą. Następnie użyj na nich ognistego znaku Igni, co spowoduje podpalenie zwłok. W identyczny sposób z dwoma kolejnymi stosami znajdującymi się na północy (#3) oraz na południu (#4). Pamiętaj, aby zawsze rozprawić się z przeciwnikami (oprócz zgnilców trafisz też na ghule) zanim przystąpisz do kremacji.

Przy jednym ze stosów natkniesz się na Titusa Gielasa - ocalałego z pogromu, jaki urządzili ludzi Kapłana, który cię wynajął. Po uporaniu się z trzema stosami wróć do zleceniodawcy czekającego na północy (#5) i zdecyduj, co zamierzasz dalej. Możesz zapomnieć o ocalałym i zadowolić się nagrodą (40 punktów doświadczenia i 60 koron) albo rozpocząć konfrontację z Kapłanem. W drugim przypadku rozpraw się z nim oraz jego świtą, po czym przeszukaj ciała. Otrzymasz tyle samo punktów doświadczenia, ale dodatkowo wzbogacisz się na łupach (w tym m.in. 200 koronami).

Zadanie poboczne: Przejścia nie ma

Misję aktywujesz po rozmowie z jednym ze strażników blokujących drogę do miasta na północy. Dowiesz się, że nie jest do niego wpuszczany nikt, kto nie posiada glejtu. Za 10 koron lub z wykorzystaniem perswazji możesz przekonać wartownika, aby wyjawił ci, jak zdobyć przepustkę. Okaże się, że wydają ją urzędnicy, ale można też załatwić ją na czarnym rynku.

mz016

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Sprawę glejtu możesz rozwiązać na kilka sposobów. Pierwszy to zdobycie go od lokalnego cwaniaka w ramach zadania Fałszywe papiery, które jest opisane poniżej. Druga możliwość, to wypełnienie misji głównej Sprawy rodzinne, związanej z postacią Barona. Po wypełnieniu jednego z jej fragmentów otrzymasz przepustkę.

Glejt otrzymasz również po wypełnieniu zlecenia wiedźmińskiego o nazwie Potwór z lasu. Możesz się go podjąć korzystając z tablicy przed mostem do miasta.

Istnieje też możliwość dostania się do miasta bez przepustki. W tym przypadku najprostszą metodą jest przepłynięcie rzeki i wyjście na plażę przy mieście.

Zadanie poboczne: Hieny cmentarne

Aby rozpocząć to zadanie udaj się na pobojowisko z ciałami. Natkniesz się na nim ghule oraz walczących z nimi ludźmi, na czele których stoi Albin Hart. Rozpocznij z nim rozmowę, a dowiesz się, że potrzebują osłony w trakcie ograbiania zwłok.

mz014

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Jeśli zgodzisz się na propozycję, to twoim celem będzie osłanianie Albina i jego ludzi przed kolejnymi falami ghuli. Warto dodać, że Hart może zginąć w walce, co i tak umożliwi ukończenie zadania do końca. Jego śmierć uniemożliwi ci jednak zdobycie glejtu w ramach zadania dodatkowego o nazwie Fałszywe papiery. Jeśli ci więc na nich zależy, to osłaniaj Albina za wszelką cenę lub wykonaj najpierw wspomnianą misję.

W trakcie odpierania ataków staraj się rozprawiać z ghulami, jak najszybciej. W pierwszej kolejności eliminuj te, które docierają do szabrowników oraz potwory jedzące zwłoki - w ten sposób regenerują bowiem swoją energię. Po walce udaj się do Albina po nagrodę pieniężną.

Następnie: Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 2)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Zadanie poboczne: Fałszywe papiery

Zadanie aktywujesz w trakcie rozmowy z cwaniakiem przebywającym na północy (Mapa #1). Zaoferuje ci do sprzedania glejt, dzięki któremu będziesz mógł się dostać do miasta na północy (jest to również związana z zadaniem Przejścia nie ma).

Gry tak złe, że aż trudno uwierzyć... Ale i tak musisz je poznać! Gry tak złe, że aż trudno uwierzyć...
mz015

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Glejt możesz zdobyć na kilka sposobów. Pierwszy to zapłacenie handlarzowi pełnej sumy 100 koron. Drugi, to skorzystanie ze znaku Aksji z rozwiniętym chociaż jednym punktem sugestii. W ten sposób możesz zmusić handlarza do obniżenia ceny do 50 koron.

Kolejna możliwość, to wykonanie dla niego zadania Hieny cmentarne opisanego powyżej. Za pomoc Albinowi w odpieraniu ghuli uzyskasz zniżkę do 50 koron. W tym przypadku miej jednak na uwadze, że śmierć Albina podczas ataku potworów doprowadzi do tego, że cwaniak w ogóle nie będzie chciał ci sprzedać glejtu.

Reklama

Komentarze (2)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...