Assassin's Creed Rogue trafi na PS4 i Xbox One - raport

Wynika z dwóch źródeł.

Autor: Piotr Bicki. Data: 6 grudzień 2017

Assassin's Creed Rogue z 2014 roku może - w odświeżonej edycji - trafić na PlayStation 4 i Xbox One. Tak przynajmniej wynika z informacji, które pojawiły się w sieci.

W ubiegłym tygodniu gra w wydaniu zmierzającym na najnowsze konsole Sony i Microsoftu znalazła się w ofercie trzech sklepów internetowych z Włoch - Webster, Eprice i ReluxShop. Pierwsze dwa sugerowały, że tytuł mógłby ukazać się 15 lub 18 marca 2018 roku.

Reklama

Wczytywanie...
Shay jest Templariuszem, więc walczy z Asasynami

Warto zaznaczyć, że do nazwy dopisano wyrażenie HD (dzięki, Gematsu). Najprawdopodobniej więc produkcja będzie remasterem oferującym nieco poprawioną względem oryginału oprawę graficzną i obraz wyświetlany w rozdzielczości 1080p lub wyższej.

Teraz informacje na temat odświeżonego Assassin's Creed Rogue zamieściła także koreańska agencja przyznająca kategorie wiekowe grom. To może oznaczać, że rzeczywiście jest coś na rzeczy i oficjalna zapowiedź jest tylko kwestią czasu.

Szczególnie, że Ubisoft w najbliższym czasie ma aż dwie okazje do ujawnienia tytułu. W nocy z czwartku na piątek odbędzie się gala rozdania nagród The Game Awards, zaś w sobotę nad ranem prezentacja w ramach tegorocznego PlayStation Experience.

Reklama

Wczytywanie...

Assassin's Creed Rogue pierwotnie ukazało się w listopadzie 2014 roku na PS3 i X360. Kilka miesięcy później zawitało również na PC.

Na starszych konsolach produkcja pojawiła się równolegle z odsłoną cyklu o nazwie Unity, przygotowaną z myślą o PS4, Xbox One i komputerach osobistych. Projekt stworzono w celu zaoferowania posiadaczom platform poprzedniej generacji osobnej, kompletnej gry.

Tytuł wyróżnia się nietypową na tle pozostałych części serii fabułą. Głównym bohaterem jest Shay Patrick Cormac - Templariusz, a zarazem były członek Bractwa Asasynów. Akcję osadzono w drugiej połowie XVIII wieku, nie zabrakło nawiązań do wątków z Assassin's Creed 3 i Black Flag.

Powróciło żeglowanie - gracze mogą wypłynąć na wody Północnego Atlantyku. Nowością są abordaże wrogów na statek podopiecznego i używanie rozgrzanego oleju. W trakcie rozgrywki odwiedzamy między innymi Nowy Jork i doliny Appalachów.

Komentarze Przeczytaj artykuł na Eurogamer.pl

Powiązane materiały