Więcej informacji na temat Nintendo Switch dopiero 12 stycznia

Na specjalnym pokazie.

Autor: Daniel Kłosiński. Data: 27 październik 2016

Znamy ogólne założenia konsoli Nintendo Switch, lecz na więcej szczegółów na temat gier startowych, ceny czy dokładnej specyfikacji technicznej i daty premiery musimy poczekać do przyszłego roku.

Japońska korporacja pozwoli spekulować fanom do 12 stycznia (lub 13, w zależności od strefy czasowej), kiedy to w Tokio odbędzie się specjalna prezentacja firmy, z transmisją na żywo w sieci.

Reklama

Wczytywanie...
Z naszych połączonych sił powstaje Nintendo Switch!

„To będzie impreza dla mediów, analityków finansowych i partnerów handlowych. Odbędzie się 12 stycznia w Tokio, w amerykańskich godzinach” - napisano w informacji prasowej.

„Prezentacja obejmie datę premiery i cenę Nintendo Switch, a także spojrzenie na powstające obecnie produkcje” - dodaje producent.

Dokładną godzinę startu poznamy w nadchodzących tygodniach. Już po prezentacji, w Europie i w Stanach Zjednoczonych odbędą się kolejne, mniejsze imprezy, gdzie gracze będą mieli okazję sprawdzić nową konsolę na własną rękę.

Reklama

Wczytywanie...

Jak wiemy od wczoraj, firma planuje osiągnąć nakład 2 mln egzemplarzy konsoli Switch w sklepach już w premierowym miesiącu - w marcu przyszłego roku. Szef Nintendo - Tatsumi Kimishima - ujawnił także, że urządzenia nie będą sprzedawane ze stratą.

Sprzęt łączy elementy platformy stacjonarnej oraz przenośnej. Konsola była do tej pory - w nieoficjalnych raportach - znana pod roboczą nazwą NX. Nazwa Switch nawiązuje do funkcji przełączania między trybem stacjonarnym i przenośnym.

W dowolnym momencie możliwe będzie odłączenie dwóch elementów z przyciskami od kontrolera i połączenie ich z ekranem umieszczonym w stacji dokującej. Nośnikiem danych będą kartridże - na wzór tych z 3DS.

Komentarze Przeczytaj artykuł na Eurogamer.pl

Loading…

Tagi

Switch